WUF13-də iştirak üçün qeydiyyatdan keçənlərin sayı bilindi
WUF13-də iştirak üçün qeydiyyatdan keçənlərin sayı açıqlanıb.
Bu barədə BMT-nin Məskunlaşma Proqramının Kommunikasiya şöbəsinin rəhbəri Katerina Bezqaçina WUF13 ilə bağlı media üçün təşkil olunan onlayn brifinqdə məlumat verib.
“Hazırda 13 000 nəfərdən çox insan qeydiyyatdan keçib. Müraciətlər davam edir və rəqəmlər hər gün artır”, – deyə o qeyd edib.
BMT rəsmisi bildirib ki, Bakıdakı tədbir üçün qeydiyyatdan keçən şəxslər 166 ölkəni təmsil edir. Onlar arasında nümayəndə heyətləri, minlərlə ekspert və media təmsilçiləri var.
Onlayn brifinq foruma hazırlıq məqsədi daşıyıb. Forumun əsas mövzuları davamlı şəhər inkişafı, əlçatan mənzil siyasəti və iqlim dəyişikliyinə uyğunlaşma kimi prioritet istiqamətləri əhatə edir.
Qeyd olunub ki, forum çərçivəsində ağıllı şəhərlər, yaşıl infrastruktur və sosial inklüzivlik mövzularında panel müzakirələr planlaşdırılır. Media nümayəndələrinə forumun gündəliyi, akkreditasiya prosesi, viza dəstəyi və statistik materiallar təqdim olunub.
Təşkilatçılar forumun şəhər siyasətində regional əməkdaşlığı gücləndirəcəyini və davamlı inkişaf məqsədlərinə töhfə verəcəyini qeyd ediblər.