"İşin icrasına icazə" sisteminin elektron formada tətbiqi daha da genişləndi - Baku TV
“Azneft” İstehsalat Birliyinin “28 May” Neft-Qaz Çıxarma İdarəsinin Qazın ilkin hazırlanması, nəqli və kompressor təsərrüfatı sahəsində “İşin icrasına icazə” sisteminin elektron formada tətbiqinə başlanılıb. Bununla da sistemin tətbiq olunduğu sahələrin sayı 3-ə çatıb.
“İşin icrasına icazə” sistemi bundan əvvəl “Abşeronneft” və “Bibiheybətneft” neft-qaz çıxarma idarələrin əmtəə çənlər parklarının sahələrində mərhələli şəkildə tətbiq edilməyə başlanıb.
Qeyd edək ki, “İşin icrasına icazə” sisteminin tətbiqi işə icazə proseslərinin rəqəmsallaşmasına, risklərin daha effektiv idarə edilməsinə və əməliyyat intizamının gücləndirilməsinə xidmət edir.
Bu il sistemin tətbiq əhatəsinin genişləndirilməsi nəzərdə tutulur. Növbəti mərhələdə “Neft Daşları” Neft-Qaz Çıxarma İdarəsində “İşin icrasına icazə” sisteminin tətbiqi planlaşdırılır.