Müğənni Dəniz Əsədova hakim qarşısında | Məhkəmədə nələr yaşandı? - Baku TV
Bir müddət əvvəl amnistiya aktı ilə azadlığa buraxılan muğənni Dəniz Əsədovanın yeni icraata verilən cinayət işinin məhkəmə baxışı keçirilib.
Bakı Ağır Cinayətlər Məhkəməsinin hakimi Vüqar Seyidovun sədrliyi ilə baş tutan iclasda prokuror ittiham aktını elan edib.
Qeyd edək ki, Dəniz Əsədova hazırda Bakı Ağır Cinayətlər Məhkəməsində istintaqı aparılan Bakı şəhər Sabunçu rayon 21 saylı Birləşmiş Şəhər Xəstəxanasının sabiq baş həkimi vəzifəsində çalışmış və cinayət məcəlləsinin bir neçə maddələri ilə ittiham olunan Rauf İsfəndiyarova kömək etməkdə təqsirləndirilir. Sabiq baş həkim müğənninin ümumilkdə 319 500 manatını mənimsəməkdə ittiham olunur.
İstintaqla o da müəyyən edilib ki, Rauf İsfəndiyarov eyni zamanda vəzifəsindən sui-istifadə edərək 136 adda şəxsə əlillik dərəcəsinin təyin edilməsinə və pensiya təminatı, sosial müavinət və qulluğa görə ödəniş qismində onların hesablarına kömək edəcəyi vədi verərək ümumilikdə 1 milyon 600 manat məbləğində pul vəsaitini də mənimsəyib.
Məhkəmənin növbəti prosesi martın 19-na təyin edilib.