"Hamı belə ölə bilər, mən də..." - Qadın estetik əməliyyatın qurbanı oldu, yoxsa...? - Baku TV
Bakıda estetik əməliyyat etdirən 43 yaşlı qadın dünyasını dəyişib.
Hadisə Binəqədi rayonunda qeydə alınıb.
Belə ki, fevralın 10-da “Medihall Hospital”da bədən şəkilləndirmə əməliyyatı edilən 1983-cü il təvəllüdlü Nigar İsmayılovanın qəfil halı pisləşib. Ona tibbi müdaxilə göstərilməsinə baxmayaraq, həyatını xilas etmək mümkün olmayıb.
Klinika direktoru isə qadının ölümünün tibb müəssisəsi ilə əlaqəsi olmadığını bildirib. Onun sözlərinə görə, pasiyent əməliyyatdan bir neçə gün sonra evə buraxılıb və evində dünyasını dəyişib. Ölümün səbəbi kimi ürək problemi və tromboemboliya ehtimalı göstərilir.
Qeyd edilib ki, əməliyyatdan əvvəl pasiyent müayinədən keçirilib və hər hansı ciddi problem aşkarlanmayıb. Bildirilib ki, tromb yaranması halları müxtəlif səbəblərdən baş verə bilər və bu cür risklər istənilən şəxsdə mümkündür.
Hadisə ilə bağlı Səhiyyə Nazirliyi Analitik Ekspertiza Mərkəzindən verilən məlumata görə, “Medihall Hospital” ilə bağlı səlahiyyətlərinə aid olan bütün məsələlər ciddi şəkildə araşdırılır.
Qeyd olunub ki, Azərbaycan Respublikasının Cinayət Prosessual Məcəlləsinin 201.1-ci maddəsinə əsasən, istintaq sirrini təşkil edən məlumatların yayılması qadağandır və bu məlumatlar yalnız istintaqı aparan orqanın icazəsi ilə açıqlana bilər.
Baş vermiş ölüm hadisəsi ilə bağlı Baş Prokurorluğun mətbuat xidmətindən isə bildirilib ki, fevralın 10-da paytaxtın Binəqədi rayonu ərazisində yerləşən “Medihall Hospital”da əməliyyat olunmuş 1983-cü il təvəllüdlü Nigar İsmayılovanın üç gün sonra dünyasını dəyişməsi faktı ilə bağlı Binəqədi Rayon Prokurorluğunda araşdırma aparılır. Hadisənin səbəbi tam, hərtərəfli və obyektiv araşdırıldıqdan sonra müvafiq qərar qəbul ediləcək.